Ana Sayfa / YouTube / YouTube Reklamsız Abonelik Hizmetini Başlattı

YouTube Reklamsız Abonelik Hizmetini Başlattı

Kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre hareket etmeyi gelenek haline dönüştüren YouTube reklamsız abonelik hizmetini başlattı. Bu abonelik sistemi ile kullanıcılar dilerse videoları reklamsız olarak izleyebilecekler.

YouTube Red adını taşıyan yeni hizmet, kullanıcıların videoları reklamsız olarak veya çevrimdışı olarak izleyebilmesini sağlıyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kullanıcıların aylık ödeme yapması gerekiyor. Aylık 9.99 dolar ödeme yapmayı kabul eden kullanıcılar, YouTube Red hizmetinden faydalanmaya anında başlayabiliyorlar.

youtube-reklamsiz-abonelik-hizmetini-baslatti

Toplanan miktarın yayıncılara bölüştürülmesi konusunda resmi bir açıklama gelmiş durumda değil. Ayrıca reklamsız abonelik sisteminin ne kadar etkili olacağı da henüz bilinmiyor. Kısacası ortada bilinmeyen çok şey mevcut. Bazı ünlü yayıncılar ise YouTube Red için özel içerikleri 2016 yılında yayınlayacaklarını dile getirdiler. Bununla birlikte bu yayıncılara komisyon tarzı ödeme yapılması söz konusu olabilir.

YouTube Red, Amerika’da 28 Ekim tarihinde resmi olarak başlatılacak. Diğer ülkelerde ise hizmet ne zaman devreye sokulacak bilinmiyor ama YouTube’un kademeli olarak hizmetini diğer ülkelere yayabileceği konuşuluyor.

backlink

2 Yorumlar

  1. Bazı kişiler için güzel bazılarımız için gerçekten çok kötü bir uygulama.
    Youtube reklam görüntülememe satın alanların parası sadece youtube’a kazandıracak diğer türlü hem aracı firma hem gösteren hemde youtube kazanıyordu.

  2. Youtube abone olan kişiler bu hizmeti pek sevmeyecektir diye düşünmüyor değilim.
    Bir çok youtuber youtube da abone kasma için uğraşıp reklamlardan gelir elde etmek için uğraşırken diğer yotube abonelerinin ve youtuberların red uygulamasına sıcak bakması uzun sürede gerçekten test edilip denendikten sonra olucaktır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir