Ana Sayfa / Google Adwords / İşinizi Kolaylaştıracak 5 AdWords Filtresi

İşinizi Kolaylaştıracak 5 AdWords Filtresi

AdWords kullanılacak bir kampanyanın değerlendirmesini yaparken ilk olarak göz atmanız gereken nokta müşterinin AdWords hesabıdır. Bu hesaba göz attığınızda ise yapacağınız ilk iş belirlenen kampanya ayarlarını gözden geçirmektir. Sık sık müşteriler veya kampanyayı oluşturan kişiler burada filtreleri kullanmayı unuturlar. Size düşen ise filtreleri kullanarak işinizi kolaylaştırmaktır.

Filtreler kampanya dahilinde neler olup bittiğini anlamak için kilit unsurlardır. Filtreleri kullanarak birbirinden farklı ölçümleri hızlı bir biçimde görüntüleyebilirsiniz. Böylece nerede sorun olduğunu ve nerede iyi iş çıkardığınızı daha net görebilirsiniz.

Filtreler aynı zamanda hesabınızda sekmeler oluşturmak için gereklidir. Anahtar kelime değişikliklerini, yeni kampanya performanslarını ve bunun yanında reklam kopyalarının güncellemelerini daha rahat biçimde gerçekleştirmenize olanak sağlarlar. Ek olarak filtreleri oluşturmak ekstra zamanınızı almayacağından size ekstra kullanım kolaylığı sunarlar.

Filtreleri kullanmak başarılı bir reklam kampanyası için gereklidir. Bunları kullanmak oldukça basittir. Biraz bilgili olduğunuz taktirde filtreleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Başarılı bir kampanyanın kilit unsuru olan filtrelerden hangilerini tercih etmek gerekir? Bu sorunun cevabı oluşturduğunuz kampanyaya göre değişiklik gösterse bile genel anlamda işe yarayan beş AdWords filtresi aşağıda yer almaktadır.

Filtreler tüm ana sekmelere eklenebilmektedir. Reklam grupları, anahtar kelimeler, reklam eklentileri ve reklam boyutları gibi çeşitli unsurlar için filtreler oluşturabilirsiniz. Bunların her biri ayrı bir biçimde reklam kampanyanızın parçası olabilecek unsurlardır. Filtreleri kullanmak reklam kampanyası için belirlediğiniz stratejilerde daha etkili olmanızı sağlayabilir.

İster mevcut reklam kampanyasına isterseniz yeni reklam kampanyasına filtreler eklemeyi düşünün, bu adımı ne kadar erken atarsanız o kadar avantajlı olursunuz. Reklam kampanyasının problemlerini daha hızlı biçimde tespit edebilir ve gerekli geliştirmeleri yaparak yolunuza devam edebilirsiniz.

isinizi-kolaylastiracak-adwords-filtreleri

1. Arama ve Görüntülenme Filtresi

Bu belki size amatörce gelebilir ama yeri geldiğinde oldukça işinize yarayabilecek bir filtre olarak ön plana çıkmaktadır. Arama ve görüntülenme için filtre oluşturmak size bir anlam ifade etmeyebilir. Ancak, arama ve görüntülenme karışımlarından oluşan reklam kampanyaları uyguluyorsanız bu filtreyi kullanmayı düşünmelisiniz.

Bu filtreleri kullandığınız zaman oluşturduğunuz kampanyaların durumuna hızlı bir biçimde göz atabilirsiniz.

2. Birinci Sayfanın Altındaki Anahtar Kelime Teklifleri Filtresi

Bütçeniz izin veriyorsa bu tür filtreler size düşük miktarda bile olsa akış sağlayabilecektir. Bu anahtar kelimeler için filtreler oluşturmak birinci sayfanın altında kalan anahtar kelimeleri tespit etmek için önemlidir. Bu anahtar kelimeleri tespit ederek bunları yukarı çıkarmaya çalışabilir ve geride kalan anahtar kelimeleri iyileştirmeye çalışabilirsiniz.

Her ne kadar anahtar kelime ilk sayfanın altında kalsa bile ödemeniz gereken miktar çok yüksek olabilir. Bunun için ayrı bir filtre oluşturabilirsiniz. Bu filtre sayesinde ödeme yapabileceğiniz miktarın üzerinde olan anahtar kelimeleri eleyebilirsiniz. Bunu yapmak için ise elinizdeki anahtar kelimeleri belirli bir fiyat teklifine göre sıralayacak bir filtre oluşturmalısınız.

Bu filtreler sayesinde yüksek maliyete sahip anahtar kelimeleri belirleyebilir ve bunları daha kolay bir biçimde yönetebilirsiniz.

3. Düşük Kalite Puanına Sahip Anahtar Kelime Filtresi

Kalite puanları çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterdiği için düşük kalite puanına sahip anahtar kelimelerinizi takip etmek önemlidir. Bunlar için bir filtre oluşturmak ve bunları tespit etmek önemli olduğu kadar zamanı geldiğinde bu anahtar kelimelere yoğunlaşmaktan vazgeçmek de önemlidir.

Bir anahtar kelimenin düşük kalite puanına sahip olduğunu tespit ettikten sonra onun için gerekli düzenlemeleri yapmalı ve iyileştirmelerle tekrar denenmesini sağlamalısınız. Eğer kalite puanında herhangi bir artış yaşanmıyorsa işte o zaman bu anahtar kelimeden vazgeçmelisiniz. Bunu yapabilmek içinse uygun filtreleri kullanarak işinizi kolaylaştırmalısınız.

4. Reklam Grupları Test Filtresi

Reklam grupları için filtre oluşturmak önemlidir. Özellikle yeni oluşturulan reklam grupları için filtreler oluşturmalısınız. Zaman içerisinde değişiklik gösterebilecek kalite puanını takip edebilmek için reklam grupları için deneme filtreleri oluşturabilirsiniz.

Deneme adını taşıyan reklam gruplarının yer aldığı filtreler oluşturarak bunların zaman içerisinde neler yaptığını ve nasıl performans sergilediğini daha etkili biçimde takip edebilirsiniz.

5. Reklam Kopyası Performans Filtresi

Reklam kampanyasının nasıl performans gösterdiğini görebilmek sizin için en önemli değerlendirme ölçütlerinden birisidir. Bu nedenle ilgili kampanyaların içerisinde yer alan reklam kopyalarını gözlemlemek ve nasıl performans gösterdiğini takip etmek gerekir. Reklam kampanyasının durumuna göre düzenlemeler yapıp yapmayacağınızı bu şekilde tespit edebilirsiniz.

adwords-filtreleri

AdWords hesabınızda kullanacağınız birbirinden farklı ve etkili filtreler bulunmaktadır. İhtiyacınızı görecek en önemli filtreleri oluşturduktan sonra oluşturduğunuz kampanyaları daha yakından takip edebilir ve performanslarını iyileştirmek için gerekli düzenlemeleri daha hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Filtreler size her türlü kolaylığı sağlayacaktır.

backlink

Mutlaka Okumalısın

Arama için Adwords DoubleClick Karşılaştırması

AdWords pazarlamacılar için bilinen bir araç olmasına rağmen DoubleClick çok az kişi tarafından bilinmektedir. Yaygınlığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir