Ana Sayfa / Hakkımda

Hakkımda

Ben Damla KARAMAN. 6 Eylül 1989 tarihinde Samsun’da doğdum. Eğitimimi tekstil üzerine tamamladıktan sonra çağrı merkezinde iş hayatıma başladım. Dijital pazarlama sektörüne de Eşimle tanıştıktan sonra giriş yaptım. İlk olarak SEO konusunda daha sonrasında da tüm dijital kanallarda tecrübe kazanmamı sağlayacak stratejileri ve bilgileri benimle paylaştı. Benim bu sektöre ilgi duymamı sağlayan tek kişidir.

Yaklaşık 4 yıldır SEO ve Dijital ile iç içeyim. Bu dönemde çok ciddi tecrübeler kazandım. Benim bu sektöre giriş yaptığım dönem sanırım en karmaşık dönemdi. SEO tarafında sürekli algoritma değişikliklerine maruz kalmamız ve güncellemelerin çıkması benim SEO gelişimim konusunda çok faydalı oldu. Geçmiş dönemdekileri bir şekilde okuyup anlayabilirsiniz ama tecrübe edinmek çok farklıdır. Tüm bu sürecin içinde yer alan birisi olarak şunu söyleyebilirim. Kesinlikle ama kesinlikle duymaktan, okumaktan ziyade onu yaşamak çok daha farklı tecrübe kazanmanıza olanak sağlıyor.

4 yıllık süreçte bir çok markayla çalışma fırsatı buldum. Aslında, yapmış olduğum iş; iç optimizasyon eksikliklerini tespit etmek, varsa onarmak ve akabinde dış kaynaklar (backlink) ile web sayfasını arama motorlarının gözünde otoriter yapmaktı. Şunu söyleyebilirim, hizmet verdiğim müşterilerimin bir çoğuyla hala çalışmaya devam ediyorum. Bu durum beni daha da cesaretlendiriyor.

Bu blogu açarak online pazarlama sektöründe bende varım demek istedim. E-ticaret danışmanlığından sosyal medya danışmanlığına, SEO hizmetlerinden backlink kaynaklarına kadar bir çok konuda destek alabilirsiniz.

Eğer dijital sektöre ait tecrübe kazanmak isteyenler arasındaysanız blogumu takip edebilirsiniz. Benimle iletişime geçmek için info@damlakaraman.com mail adresini kullanmanız yeterli olacaktır.

backlink