Ana Sayfa / Google Adwords / Google Adwords’e Yeni Özellik: Sürükle Bırak Düzenleyicisi

Google Adwords’e Yeni Özellik: Sürükle Bırak Düzenleyicisi

Bu hafta Google, AdWords hizmeti için geliştirilen yeni özellik sürükle bırak düzenleyicisini tüm hesaplara eklemeye başlıyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde bu özellik tüm hesaplara entegre edilmiş olacak.

Bu özellik büyük ölçüde tablolarla uğraşmayı seven ve raporları bu şekilde takip eden kişiler için ideal bir yenilik olacak. Daha önceki çalışmalarda raporlar içerisinde ufak değişiklikler yapılmak istendiğinde birkaç farklı veri ile uğraşılmakta ve ekstra işlemlerin yapılması gerekmekteydi.

google-adwords-surukle-birak-duzenleyecisi

Excel kullanan kişilerin yakından tanıdığı bir özellik olan pivot tablolara benzer bir özellik ile buluşacak olan AdWords verilerin çok daha verimli bir biçimde düzenlenmesini sağlayacak. Raporlama kısmına ilk defa giren kişiler için Google rehber mahiyetinde bir yönlendirme hazırladığı için bu özelliği tanımanız için fırsatınız olacak. Bu raporlama fonksiyonu ile gelen diğer yeni özellikler hakkında bilgilere ise aşağıdan erişebilirsiniz.

1. Veri Girdilerini Hızlı Bir Biçimde Değiştirebilme İmkanı

Excel ile uğraşırken bir raporu kullanmak istediğinizde elinizdeki verilerin aradığınız cevaba karşılık gelmediğini gördüğünüz zaman onu değiştirmek için uğraşırsınız. Bu durumda farklı bir veri kümesini rapor haline dönüştürüp tekrar göz atmaya çalışırsınız.

Bu yeni özellik sayesinde hızlı bir biçimde veri girdilerini ve veri aralıklarını değiştirme imkanınız olacak. Böylece raporları daha hızlı ve etkili bir biçimde görüntüleyebilme şansına sahip olacaksınız.

2. Filtreleme Fonksiyonu

Sık sık tek bir katman üzerinden tüm verileri inceleyip yeri geldiğinde belirli reklam grupları veya anahtar kelimeler için özel verilere göz atmak isteyebilirsiniz. Yeni raporlama özelliği ile bu imkan sizlere sunulacak.

3. Grafikler

Veriler bir grafiğe yerleştirilmediği sürece pek anlamlı olmayabilirler. Bu özellik basit tablolar ve grafiklerle verileri istediğiniz biçimde size sunabilmektedir. Birkaç basit adımda verileri görüntülü hale dönüştürebilir ve sunumları veya raporları daha etkili biçimde oluşturabilirsiniz.

backlink

Mutlaka Okumalısın

Arama için Adwords DoubleClick Karşılaştırması

AdWords pazarlamacılar için bilinen bir araç olmasına rağmen DoubleClick çok az kişi tarafından bilinmektedir. Yaygınlığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir